EnglishFrenchGermanItalianPortugueseRussianSpanish
Katalóg Lodge - Ubytovanie na SLOVENSKU

UBYTOVANIE NA SLOVENSKU


ico Kontakt  
Hlavná stránka Lacné ubytovanie Ubytovanie na vidieku Ubytovanie na horách Ubytovanie pri vode
ico  Regióny, kraje - okresy » región Orava

    Penzión *** Oravská horáreň

Lokalita (obec, mesto):  Oravský Podzámok obr. 1
Región: Orava (okres Námestovo)
Typ zariadenia: Penzión
Celková kapacita:  57 lôžok
Cena za lôžko a noc: 16,59 - 29,87 € (499,80 - 899,90 Sk)
Adresa: Penzión Oravská horáreň
Oravský Podzámok 396
029 52 Hruštín
Telefón: +421/43/5524746 +421/918/494494
Email: info@oravskahoraren.sk
URL adresa: http://www.oravskahoraren.sk/

Penzión *** leží 4,5 km od dediny Hruštín vo výške 750 m n. m. a nachádza sa na začiatku doliny Oravskej Magury, v rekreačnej zóne “Zábava“.

Penzión *** ponúka ubytovacie a stravovacie služby s celkovou ubytovacou kapacitou pre 57 osôb. Na spríjemnenie pobytu poskytuje Penzión *** okrem ubytovania a stravovania aj rekreačno-relaxačné centrum fungujúce počas celého roka.

Cez obec Hruštín preteká rieka Hruštínka, ktorá je hlavným prítokom Bielej Oravy, ktorá sa následne spolu s Čiernou Oravou vlievajú do rieky Orava. Juhozápadne asi 4 km od obce Hruštín sa nachádza pamätné miesto hromadného hrobu v doline “Zábava“ na malej vyvýšenine pod horou pri “Hájovniach“, ktoré je označené pomníkom.

Na zvláštne želanie hostí Oravskej horárne môžeme dohodnúť “športovú streľbu“ na strelnici vzdialenej iba 200 m od nášho rekreačného strediska. Zároveň krásna príroda ponúka i výborné možnosti vidieckej turistiky (poľovníctvo, rybolov, zber lesných plodov, húb a liečivých bylín, účasť na folklórnych podujatiach a jarmokoch) a agroturistiky (ubytovanie vo vidieckom prostredí a domácom gazdovskom stravovaní aj atraktívne turisticko-rekreačné a poznávacie aktivity).
Stravovacie služby: Penzión *** Oravská horáreň ponúka svojim hosťom nasledovné možnosti stravovania.

- Plná penzia (raňajky, obed, večera) 16,59,-euro / 500,-Sk / deň / osoba
- Polpenzia (raňajky, večera) 9,95,-euro / 300,-Sk/ deň / osoba

Jedálny lístok plnej penzie a polpenzie zostavuje prevádzkovateľ zariadenia. Hostia majú okrem toho možnosť vybrať si jedlá z jedálneho lístka, ktorý je k dispozícii v reštaurácii penziónu.
Popis okolia: Dolina Oravskej Magury je obkolesená vyššími vrchmi ako sú vrchy Minčol (1396 m n. m.), ktorý sa zaraďuje medzi 16 území Národnej prírodnej rezervácie a Kubínska Hoľa (1436 m n. m.). Podnebie v doline Oravská Magura je mierne chladné a vlhké. Veľkú výhodu má práve vodná nádrž Orava s rozlohou 35 km2 a objemom 350. mil. m3 vody, ktorá zaberá značnú časť Oravskej kotliny.
V okolí obce Hruštín sú dobré možnosti na nenáročnú pešiu turistiku, východiskové miesto na hrebeňové túry (smer na Kubínsku hoľu alebo Oravskú priehradu).


obr. 1 obr. 2 obr. 3 obr. 4 obr. 5 obr. 6 obr. 7 obr. 8 obr. 9 obr. 10


Kategória ubytovania: na vidieku, v horách, pri vode,

Typy izieb: apartmán,

Športové vyžitie: vodné športy,

Pre firmy: firemné akcie, školiaca miestnosť,

© lodge.sk 2002 - 2014